lublin.repertuary.pl
Film

Wolni. Podróż do wnętrza

Libres
Reżyseria: Santos Blanco

Repertuar filmu "Wolni. Podróż do wnętrza" w Lublinie

Brak repertuaru dla filmu "Wolni. Podróż do wnętrza" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Wolni. Podróż do wnętrza
Tytuł oryginalny: Libres
Czas trwania: 108 min.
Produkcja: Hiszpania , 2023
Gatunek: dokumentalny
Premiera: 31 maja 2024
Dystrybutor filmu: Rafael

Reżyseria: Santos Blanco

Klimatyczny, wyciszający i dający wytchnienie… Odsłaniający kulisy życia kontemplacyjnego hit z hiszpańskich kin już na polskich ekranach!

Co sprawia, że w XXI wieku tysiące kobiet i mężczyzn postanawia porzucić kolorowy, pełen wygód świat i na całe życie zamknąć się w surowych murach klasztoru? Czy to jedynie poświęcenie w imię bezgranicznej miłości do Boga lub ucieczka przed problemami świata? A może potrzeba spokoju i harmonii, której nie daje skomplikowana rzeczywistość? W czym dla mnicha lepsza jest kontemplacja od życia rodzinnego i kariery zawodowej?

„Wolni. Podróż do wnętrza” to zaproszenie do doświadczenia pięknego, kojącego przeżycia i zastanowienia się nad tym, jak odszukać siebie. To sielskie obrazy przyrody, codziennej pracy, szukania sensu oraz prawdziwej radości i wolności.

Twórcy filmu, dzięki szczególnym okolicznościom, wyjątkowo otrzymali dostęp do dwunastu zamkniętych na co dzień klasztorów. Żaden dokumentalista wcześniej nie miał możliwości tak blisko i dogłębnie przyjrzeć się kontemplacyjnemu życiu mniszek i mnichów i wysłuchać tak szczerych świadectw ich życia. To spotkanie świata powołanych ze światem tęskniącym za Bogiem.

„Wolni. Podróż do wnętrza” zabiera widza w hipnotyzującą podróż do enklaw ciszy i modlitwy, ale nade wszystko w podróż do wnętrza ludzkiej duszy. Ile refleksji nad własnym życiem wzbudzi przyjrzenie się tym, którzy żyją zupełnie inaczej? Odpowiedź z pewnością zaskoczy…


Średnia ocena: 9.0
rating 9.0 rating 9.0 rating 9.0 rating 9.0 rating 9.0 rating 9.0 rating 9.0 rating 9.0 rating 9.0 rating 9.0
Oceniono 8 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Wolni. Podróż do wnętrza on IMDb

Trailer filmu: Wolni. Podróż do wnętrza

Wasze opinie

Anna 5. czerwca 2024, 7:56

Bardzo spokojny, ale ciekawy film. Spojrzenie na życie zakonne, jakiego nie znałam. Uderzyła mnie autentyczna radość na twarzach i w oczach zakonników i zakonnic. Spodziewałam się, że są zawsze poważni, wręcz smutni. Wyciszenie, refleksja, spokój, podniesienie na duchu - z tym wyszłam z seansu.

Dodaj nowy komentarz Wolni. Podróż do wnętrza

Twoja opinia o filmie: