Oscary 2017 wg filmów
Sprawdź nagrody z bieżączego roku 2024
Oto lista nominowanych do Oskara 2017. Sprawdź również nasz repertuar oskarowy
La La Land
La La Land
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Emma Stone
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Damien Chazelle
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Emma Stone
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Damien Chazelle
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Ryan Gosling
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Damien Chazelle
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing)
Moonlight
Moonlight
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Mahershala Ali
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Tarell McCraney, Barry Jenkins
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Mahershala Ali
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Tarell McCraney, Barry Jenkins
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Naomie Harris
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Barry Jenkins
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
Manchester by the sea
Manchester by the Sea
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Casey Affleck
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Kenneth Lonergan
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Casey Affleck
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Kenneth Lonergan
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Lucas Hedges
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Michelle Williams
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Kenneth Lonergan
Przełęcz ocalonych
Hacksaw Ridge
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Andrew Garfield
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Mel Gibson
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing)
Nowy początek
Arrival
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing)
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Denis Villeneuve
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Eric Heisserer
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
Fences
Fences
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Viola Davis
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Viola Davis
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Denzel Washington
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - August Wilson
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
Fantastic Beasts and Where to Find Them
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
O.J.: Made in America
O.J.: Made in America
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
Piper
Piper
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
Chór
Mindenki
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
Zwierzogród
Zootropolis
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Księga dżungli
The Jungle Book
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
Legion samobójców
Suicide Squad
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
Białe Hełmy
The White Helmets
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Klient
Forushande
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film)
- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film)
Lion. Droga do domu
Lion
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Dev Patel
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Nicole Kidman
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Luke Davies
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
Aż do piekła
Hell or High Water
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Jeff Bridges
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Taylor Sheridan
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
Ukryte działania
Hidden Figures
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Octavia Spencer
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Allison Schroeder, Theodore Melfi
Jackie
Jackie
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Natalie Portman
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
Boska Florence
Florence Foster Jenkins
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Meryl Streep
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie
Rogue One: A Star Wars Story
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
Żywioł. Deepwater Horizon
Deepwater Horizon
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing)
Kubo i dwie struny
Kubo and the Two Strings
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Vaiana - skarb oceanu
Vaiana
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song)
- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Pasażerowie
Passengers
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
Mężczyzna imieniem Ove
En man som heter Ove
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film)
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
Zwierzęta nocy
Nocturnal Animals
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Michael Shannon
13 godzin: Tajna misja w Benghazi
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Dźwięk (Sound)
Tanna
Tanna
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film)
La Femme et le TGV
La femme et le TGV
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
Timecode
Timecode
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
Ennemis Intérieurs
Ennemis intérieurs
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
Silent Nights
Silent Nights
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
Blind Vaysha
Blind Vaysha
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
Pear Cider and Cigarettes
Pear Cider and Cigarettes
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
Nazywam się Cukinia
Ma Vie de Courgette
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Borrowed Time
Borrowed Time
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
Pearl
Pearl
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
Sully
Sully
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing)
13th
13th
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
I Am Not Your Negro
I Am Not Your Negro
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
Życie animowane
Life, Animated
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
Fuocoammare. Ogień na morzu
Fuocoammare
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
Lobster
The Lobster
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Yorgos Lanthimos, Efthymis Filippou
4.1 Miles
4.1 Miles
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Joe's Violin
Joe's Violin
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Loving
Loving
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Ruth Negga
Star Trek: W nieznane
Star Trek Beyond
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
Watani: My Homeland
Watani: My Homeland
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Jim
Jim: The James Foley Story
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song)
Extremis
Extremis
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Trolle
Trolls
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song)
Ave, Cezar!
Hail, Caesar!
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
Captain Fantastic
Captain Fantastic
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Viggo Mortensen
Doktor Strange
Doctor Strange
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
Toni Erdmann
Toni Erdmann
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film)
20th Century Women
20th Century Women
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Mike Mills
Pole minowe
Under sandet
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film)
Sprzymierzeni
Allied
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
Milczenie
Silence
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
Czerwony żółw
La tortue rouge
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Elle
Elle
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Isabelle Huppert